Як виправити неправильний прикус у дорослих?

Якщо ви потрапили сюди, тому що шукали «як вирівняти зуби без брекетів» (або щось у цьому роді),  то ви потрапили в потрібне місце! SOLO Aligners використовує прозорі елайнери, щоб надати вам більш рівну посмішку без брекетів і дротів, і ми пояснимо, як саме це працює.

Але давайте спершу розберемось які ж бувають види неправильного прикусу та причини його виникнення і , головне, як елайнери SOLO можуть вам допомогти у вирішенні цієї проблеми.

Причини аномалій прикусу у дорослих

Що таке прикус? Простими словами, це те, як змикаються наші зуби і щелепи між собою. Неправильний прикус може створити безліч проблем для здоров’я, які ми абсолютно не асоціюємо з зубами. Як їх виявити і усунути ви дізнаєтеся в цій статті.

Прикус починає формуватися в дитинстві, саме тому перший візит дитини до ортодонта повинен бути в 5 років. Своєчасне звернення до фахівця, допоможе запобігти проблемам в майбутньому.

Найбільш частими причинами виникнення аномалій є:

 1. Закусування губи;
 2. Порушення дихання носом – ротове дихання (аденоїди, алергічні риніти)
 3. Тривале смоктання – звички дітей смоктати палець, соску у віці старше 1,5 років.
 4. Кусання олівців і ручок;
 5. Спадковість

Все це впливає на формування щелеп і змикання зубів – прикус.

До яких наслідків може привести неправильний прикус у дорослих

Страждає естетика обличчя

Не секрет, що прикус дуже впливає на красу і гармонійність не тільки посмішки, але і обличчя в цілому. Зморшки та заломи на шкірі обличчя, виражені носогубні складки, опущені куточки губ, усмішка стає непривабливою. Власницям тонких губ або запалих щік зовсім не обов’язково поспішати на уколи краси. Для початку радимо перевірити прикус.

Саме положення зубів і впливає на підтримку м’яких тканин обличчя.

Біль

Це, мабуть, одна з найнеприємніших проблем. Часті головні болі (мігрені), болі в шийному і плечовому відділі, клацання суглоба при жуванні, позіханні, вам важко відкрити широко рот, напруга м’язів в скроневій області. Такі симптоми свідчать про порушення роботи скронево-нижньощелепних суглобів, а саме неправильний прикус вимушує суглоб працювати не належним чином, що в свою чергу і викликає ці симптоми.

Руйнування зубів

По-перше, скупчені, нерівні зуби дуже важко правильно та ретельно чистити. Залишки їжі формують щільний наліт, який змінює колір емалі і провокує появу карієсу. Помітити вчасно такий карієс самостійно буває складно.

По-друге, неправильне положення зубів призводить до їх частих сколів, що може травмувати слизові в роті.

Провести якісне лікування в таких випадках буває складно. Ускладнюється постановка пломби, вініри можуть сколюватися, а коронка просто не поміститься між скупченими зубами.

Крім того коли жувальне навантаження розподіляється неправильно, емаль стирається швидше, з’являється чутливість зубів на холодне та гаряче, іноді навіть на зміни температури повітря. Різні аномалії прикусу, відповідно, можуть надавати різний вплив на передні і бічні зуби, тим самим, посилюючи проблему.

Утруднене дихання

Прикус і дихання пов’язані, ви не помилилися! Пояснюємо: часті застуди, алергія, в поєднанні з іншими факторами, збільшують ризик розвитку неправильного прикусу. Коли носове дихання порушене – рот постійно відкритий. Розвиток та зростання щелеп відбувається з наслідками, які призводять до розвитку ряду захворювань ЛОР-органів.

Розрізняють фізіологічний (правильний) і патологічний (неправильний).

 1. Ортогнатичий – верхні різці перекривають нижні на 1/3.
 2. Прямий – верхні і нижні різці стикаються ріжучими краями
 3. Фізіологічна біпрогнатія – передні зуби разом з альвеолярними відростками нахилені вперед.
 4. Фізіологічна опістогнатія – передні зуби разом з альвеолярними відростками нахилені назад.

Визначальним фактором є характер змикання бокових ділянок. Якщо фісурний-бугорковий контакт правильний, прикус відноситься до ряду фізіологічних і не вимагає виправлення.

Тепер розглянемо види неправильного прикусу:

У нормі, правильний прикус характеризується правильним змиканням зубів та розташуванням щелеп без “щілин” між ними, верхні на третину перекривають нижні, обличчя симетричне, відсутні скарги на роботу суглоба при жуванні.

Дистальний прикус

Це різновид прикусу, при якому верхня щелепа сильно розвинена в порівнянні з нижньою. З цієї причини верхні зуби помітно висуваються вперед.

Мезіальний прикус

В даному випадку нижня щелепа помітно виступає вперед, в порівнянні з верхньою. Іноді спостерігається западання верхньої губи. Часто при мезіальному прикусі порушена робота скронево-нижньощелепного суглоба.

Перехресний прикус

Спостерігається при зміщенні щелепи вправо або вліво. При цьому 1-2 зуба займають неправильне положення.

Глибокий прикус

В даному випадку верхні зуби закривають нижні більш ніж на половину. При глибокому прикусі спостерігається дефект мовлення, а також травмується слизова рота.

Відкритий прикус

Між зубними рядами при оклюзії велика щілина. Пов’язано з тим, що деякі зуби не можуть при змиканні зімкнутися. Часто відкриті види прикусу утворюються, якщо дитина довго смоктала палець або пустушку.

Скупченість зубів

Така патологія розвивається внаслік наявності дефіциту місця в верхній або нижній щелепі , причиною якго може бути недорозвиток щелепи або ж прорізування зубів мудрості, тому так важливо пройти якісну діагностику, щоб чітко розуміти справжні причини вашої скученості зубів.

Як виправити неправильний прикус

Позбутися від усіх неприємних наслідків або попередити їх виникнення можна за допомогою лікаря-ортодонта.

Для виправлення прикусу застосовують ортодонтичні трейнери, знімні та незнімні апарати, брекет-системи, елайнери і навіть орто-хірургічне лікування. У лікуванні ортодонти успішно поєднують кілька варіантів для досягнення найкращого результату. Метод корекції насамперед підбирається за віком, типом аномалії, і потім вже за побажаннями та можливостями пацієнта.

Етапи ортодонтичного лікування наступні:

 1. Консультація 
 2. Проходження діагностики ( 3D-сканування, КТ, ТРГ, фотопротокол, оцінка прикусу в діагностичному артикуляторі)
 3. Виготовлення елайнерів за допомогу надточних 3D принтерів, пакування та доставка в клініку
 4. Встановлення атачментів , видача стартового набору елайнерів зі всіма необхідними аксесуарами для лікування, навчання за доглядом при лікуванні елайнерами
 5. Контрольні відвідування і сканування  раз в декілька місяців для оцінки проходження лікування, що вже включені у вартість і є необмеженими в кількості
 6. Зняття атачментів та елайнерів
 7. По завершенню активного періоду корекції прикусу, проводиться закріплення результату. Для цього використовують ретенційну апаратуру – незнімний ретейнер, ретенційні термопластичні капи.

Як елайнери SOLO вирівнюють зуби

Елайнери SOLO прогресують протягом кількох місяців. Щомісяця ви матимете серію елайнерів, які змінюються один за одним, застосовуючи належний і рівномірний тиск протягом усього шляху, щоб м’яко та безпечно рухати зуби.

Ви змінюєте свої елайнери з одного набору на наступний, як зазначено в індивідуальному плані лікування, створеному на основі вашого 3D-скану.

Будьте на шляху, і ви матимете нову посмішку вже через 4–6 місяців. Тут можна переглянути вже готові результати лікування наших пацієнтів.

Сучасні методики лікування аномалій прикусу дозволяють нам працювати з пацієнтами будь-якого віку, тому не бійтеся, що звертатися до ортодонта вже пізно. 

Приходьте до нас на консультацію та отримайте більше інформації саме про Ваш випадок від наших лікарів-ортодонтів.

Якщо Ви хочете визначити який саме вид прикусу у вас та чим це може загрожувати, а також чи можливо це виправити за допомогою елайнерів SOLO, будемо раді відповісти Вам електронною поштою: soloaligners@gmail.com, по телефону або WhatsApp за номером +380500454505 або забронюйте зустріч в Інтернеті через наш веб -сайт.

З нетерпінням чекаємо на зустріч з Вами!

Іван Соловей

Лікар ортодонт

Посилання на ресурси

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *